Home  /  Blog  /  Strefa materacy  /  Materace i seks – cz. 1

Materace i seks – cz. 1

3
kwi,2015

0

1

Kiedy piszemy Wam o możliwości testowania naszych materacy przez 100 dni i 100 nocy, pewnie każdy z Was ma od razu swój pomysł na sprawdzian przydatności tego produktu. Sprawdzenie sprężystości i wygody podczas snu na danym materacu to dopiero początek. A jak poszczególne rodzaje materacy sprawdzają się podczas uprawiania seksu?

Z pomocą przychodzi nam po raz kolejny serwis „Sleep Like The Dead”. To właśnie oni wykonali badanie, analizując opinie 470 właścicieli materacy. Dzięki wynikom możemy się dowiedzieć jakie właściwości mają poszczególne rodzaje materacy.

My na podstawie opinii zebranych przez ten sam serwis, dotyczących materacy o takiej samej budowie, pozwoliliśmy sobie włączyć nasz produkt do tego zestawienia.

Poniższa tabela przedstawia wyniki tych nietypowych badań. Poniżej znajdziecie dokładniejszy opis każdej z kategorii zawartych w tabeli. Oceny wystawiane były tak samo jak w szkole (od 1 do 6).

Ocena przydatności typów materacy do uprawiania seksu.

 
Łóżka powietrzne
Piankowe
Naspen
Wodne łóżko
Lateksowe
Sprężynowe
Wspomaga aktywny sex4+3+5-45-5-
Sprężystość415-3-3+5
Dyskrecja3+6-65-5+4+
Wytrzymałość3+565-54
Bogactwo pozycji4+454-5-5
Wygoda5-6-64+5+4
Przyspiesza spełnienie455+4+4+4
Użyteczność powierzchni4-4+55-54+

Wspomaga aktywny seks. To oznacza, że po materacu można z łatwością się przemieszczać, zmieniać pozycję na dowolną. Jest to możliwe dzięki idealnie płaskiej i jednolitej powierzchni. Niektóre materace są bardzo wrażliwe na mocniejszy nacisk i mogą się zbytnio odkształcać, co może być po prostu nie wygodne.

Sprężystość. To po prostu sposób w jaki materac się zachowuje pod naciskiem, to jak absorbuje energię Waszych ruchów. Niektórym ludziom duża sprężystość pomaga, innym może bardzo przeszkadzać.

Dyskrecja. To jak cicho zachowuje się Wasz materac absorbując Wasze ruchy może być kluczowe. Zwłaszcza jeśli mieszkacie w miejscu, gdzie dźwięk się łatwo niesie :)

Wytrzymałość. To jest chyba oczywiste. Nie każdy materac wytrzyma wieloletnie użytkowanie, szczególnie intensywne. Może zwyczajnie się wypaczyć lub po prostu połamać.

Bogactwo pozycji. Jeśli materac jest odpowiednio wytrzymały na nacisk i ma gładką powierzchnię, umożliwi Wam korzystanie z wielu przeróżnych pozycji seksualnych.

Wygoda. Oznacza, że Wasze łokcie, kolana, ręce i pośladki, nie ulegają zbyt dużemu naciskowi. Dzięki temu możecie rozkoszować się swoimi ulubionymi pozycjami nawet przez dłuższy czas.

Przyspiesza spełnienie. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, chodzi o „przyczepność” materaca. Dzięki niej Wasze ruchy są łatwiejsze, nie pochłaniają tyle energii, a Wy możecie szczytować łatwiej i szybciej.

Użyteczność powierzchni. Jeśli cała powierzchni materaca pozostaje niezmiennie „przyczepna”, przyjemna w dotyku i nie odkształca się, to oznacza, że dostaje u nas szóstkę.

Materace piankowe.

Blisko 61% właścicieli materacy piankowych stwierdziło, że są one przeciętne lub dobre do uprawiania seksu. Pozostałe 39% uważa, że są one słabe lub poniżej przeciętnej. Tutaj należy dodać, że materace o małej lub średniej gęstości są lepsze niż te o wysokiej gęstości.

Co ciekawe, niektórzy użytkownicy materacy piankowych, uważają je za świetne do uprawiania seksu, ale kiepskie do spania. Są też tacy, którzy uważają dokładnie odwrotnie.

Zalety uprawiania seksu na materacach piankowych.

  • Dyskrecja. Ze względu na wagę, możliwość pochłaniania energii ruchu oraz sprężystość, taki materac sprawia, że łóżko nie skrzypi anie się nie porusza. Dzięki temu nikt Was nie usłyszy.
  • Wygoda. Te materace zapewniają komfort Waszym łokciom, kolanom, rękom i pośladkom, a dzięki temu możecie cieszyć się seksem dłużej i bez odczucia dyskomfortu.
  • Szybsze spełnienie. Powierzchnia materaca i jego budowa wewnętrzna ułatwia szybsze, wspólne szczytowanie.
  • Nowe pozycje. Dzięki swojej budowie, te materace pozwolą Wam odkryć pozycje, z których dotąd nie korzystaliście.

Wady uprawiania seksu na materacach piankowych.

  • Utrudniają aktywny seks. Dobra „przyczepność” tych materacy może utrudniać szybkie i częste zmiany pozycji. W tym przypadku materace o małej gęstości sprawdzą się lepiej niż te o dużej.
  • Wymagają więcej energii. Powyżej opisana cecha i jej skutek, sprawia że zużywacie więcej energii podczas seksu. Dlatego to, co jednym pomaga, innym może przeszkadzać. Tutaj znowu użytkownicy bardziej chwalili materace o mniejszej gęstości pianki.
  • Mała sprężystość. Ponieważ materace te pochłaniają energię, nie wspomagają Waszych ruchów. Wielu ludziom to przeszkadza.
  • Brak krawędzi. Uprawianie seksu na krawędzi takiego materaca, może się skończyć sturlaniem się jednego z kochanków z łóżka.

Materace Naspen.

 

Naspen-materac-piankowy5_Fotor

W przeciwieństwie do wielu materacy piankowych, materace Naspen mają konstrukcję ułatwiającą czerpanie radość z seksu. Ich nietypowa konstrukcja sprawi, że zapewnią Wam dyskrecję, komfort i pomogą w szybszym spełnieniu, jednocześnie nie sprawiając kłopotów charakterystycznych dla zwykłych materacy piankowych. Przyjemna powierzchnia pokrowca nie obetrze skóry i nie utrudni częstych zmian pozycji. Nie zapadniecie się w ten materac, a zatem możecie korzystać z całej jego powierzchni. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że wykorzystana w naszych materacach pianka (link do naspen.pl/technologia) jest oddychająca. Zatem nawet w gorące dni nie odczujecie dyskomfortu związanego z wysoką temperaturą, który to jest charakterystyczny dla innych materacy piankowych.

Średnia ocena użytkowników materacy o podobnej konstrukcji, to piątka z minusem.

To koniec pierwszej części tego tekstu, tutaj znajdziecie drugą część. Mam nadzieję, że będzie to dla Was ciekawa lektura :)

O autorze

Maciej z Naspen
Guru technologiczny firmy Naspen. O materacach wie po prostu wszystko. Gdyby w NASA potrzebowali wygodnych łóżek, on pracował by właśnie dla tej organizacji.
Więcej w Strefa materacy
zakup-materaca-w-internecie-1
Co powinniście wiedzieć o zakupie materaca w Internecie?

Amerykański serwis internetowy Sleep Like The Dead przeprowadził badania na...

Zamknij