Home  /  Blog  /  Strefa materacy  /  Materace i seks – cz. 2

Materace i seks – cz. 2

7
kwi,2015

0

2

Zgodnie z obietnicą wracamy do tematu materacy i seksu. W pierwszej części pisałem jakimi kryteriami będziemy się posługiwali w tym zestawieniu. Przedstawiłem też pierwsze dwa rodzaje materacy. Dzisiaj napiszę o pozostałych. Zapraszam do lektury :)

Materace lateksowe.

Z tych materacy zadowolenie wyraziło aż 78% użytkowników.

Zalety uprawiania seksu na materacach lateksowych.

 • Komfort. Te materace zapewniają Waszym kończynom wystarczający komfort, aby nawet po dłuższym seksie, nie bolały Was ręce lub nogi.
 • Łatwość zmiany pozycji. W przeciwieństwie do materacy piankowych, na tych łatwo i szybko możecie zmieniać pozycje.

Wady uprawiania seksu na materacach lateksowych.

 • 1. Wgniecenia. Powstają one podczas spania. Niektóre z tych materacy ulegają odkształceniom, a takie „góry i doliny” nie ułatwiają seksu na całej powierzchni łóżka.
 • Brak sprężystości. Ten produkt tak dobrze absorbuje energię, że niestety nie wręcz utrudnia ruchy podczas seksu. Niektórzy pisali, iż ciężko jest im złapać odpowiedni rytm.

Materace sprężynowe.

Tutaj mamy podobny wynik. Blisko 74% użytkowników tych materacy stwierdziło, że są one co najmniej przeciętne lub całkiem dobre.

Zalety uprawiania seksu na materacach sprężynowych.

 • Duża sprężystość. Szczególnie modele nie posiadające komór energochłonnych, pomagają użytkownikom znaleźć odpowiedni rytm.
 • Łatwość zmiany pozycji. Powierzchnia większości z nich ułatwia szybkie i częste zmiany pozycji.

Wady uprawiania seksu na materacach sprężynowych.

 • Brak dyskrecji. Niestety, szczególnie tańsze modele, nie absorbują energii. To zaś sprawi, że Wasze łóżko może mocno skrzypieć podczas miłosnych uniesień.
 • Słaba wytrzymałość. Wytrzymałość nie jest cechą tego rodzaju materacy. Niestety częsta aktywność seksualna sprawi, że w Waszym łożu pojawią się wgłębienia, a powierzchnia nie będzie jednolita.
 • Mały komfort. Niektóre z materacy sprężynowych będą odkształcały się podczas seksu. To oznacza, że pozostając przez dłuższą chwilę w jednej pozycji, odczujecie spory dyskomfort.

Łóżka powietrzne.

Tylko nieco ponad połowa, bo 60% użytkowników, jest zadowolona z tych łóżek.

Zalety uprawiania seksu na łóżkach powietrznych.

 • Łatwość zmiany pozycji. Budowa tych materacy, a konkretnie możliwość regulacji „jędrności”, ułatwia zmianę pozycji i dostosowanie materaca do swoich potrzeb.
 • Komfort. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, te materace nie pozwolą Waszym kończynom na zmęczenie i drętwienie.

Wady uprawiania seksu na łóżkach powietrznych.

 • Nierównomierna powierzchnia. Niestety wiele osób skarżyło się na miejsca połączeń obu komór powietrznych. Ten element sprawiał, że uprawianie miłości na środku materaca, jest po prostu niewygodne. Można to zniwelować ustawiając regulację obu komór na takim samym poziomie.
 • Brak dyskrecji. Niestety te materace są bardzo lekkie i nie absorbują energii Waszych ruchów. Dlatego Wasze miłosne uniesienia mogą być słyszalne w sąsiednich pomieszczeniach.

Łóżka wodne.

70% właścicieli tych łóżek uważa je za dobre do uprawiania seksu.

Zalety uprawiania seksu na łóżkach wodnych.

 • Komfort. Łóżka wodne dobrze radzą sobie z naciskiem, a zatem nie będziecie odczuwali drętwienia kończyn podczas dłuższego pozostawiania przy jednej pozycji.
 • Dyskrecja. Tutaj nie ma problemu ze skrzypiącym łóżkiem czy materacem.

Wady uprawiania seksy na łóżkach wodnych.

 • Wymagają więcej energii. Swobodny przepływ cieczy w takich łóżku, sprawia że będziecie musieli użyć więcej energii podczas seksu.
 • Brak sprężystości. Z wiadomych przyczyn energia Waszych ruchów ulegnie absorpcji. Przez to niektórzy nie mogą złapać odpowiedniego rytmu. Z drugiej jednak strony, kołysanie cieczy wewnątrz łózka wodnego też może dostarczyć ciekawych doznań.

Pamiętajcie, że opinie na których oparte jest powyższe badanie, są bardzo subiektywne. Każdy ma inne potrzeby i inne odczucia. Nic nie zastąpi przeprowadzenia własnego testu. Dlatego właśnie materace Naspen możecie testować przez 100 dni i 100 nocy :)

O autorze

Maciej z Naspen
Guru technologiczny firmy Naspen. O materacach wie po prostu wszystko. Gdyby w NASA potrzebowali wygodnych łóżek, on pracował by właśnie dla tej organizacji.
Więcej w Strefa materacy
materace-seks-1
Materace i seks – cz. 1

Kiedy piszemy Wam o możliwości testowania naszych materacy przez 100...

Zamknij